Luther
Athletic Director : Joel Babinec
Phone : (608) 783-5435 Ext. 1645
Fax : (608) 783-4758
Email : babijoel@luther.k12.wi.us

1501 Wilson St
Onalaska, WI 54650-3142
  July, 2021
3:00pm-4:30pm Strength Training- (H) @ Weight Room 8:00am-9:30am Strength Training- (H) @ Weight Room
Independence Day- (H) 8:00am-9:30am Strength Training- (H) @ Weight Room
3:00pm-5:00pm Knight Storm Volleyball- (H)
3:00pm-6:00pm Strength Training- (H) @ Weight Room
5:30pm-7:00pm Luther Knight Athletic Booster Club Basketball Skills Night- (H)
12:30pm-5:30pm Red Cross Blood Drive- (H)
1:00pm-2:30pm Basketball - Girls Contact Day- (H)
4:00pm-9:00pm Special Event- (H) @ Multiple Locations
5:00pm-7:00pm Special Event- (H) @ Multiple Locations
8:00am-9:30am Strength Training- (H) @ Weight Room
8:00am Trap Shooting Club- (H)
3:00pm-6:00pm Strength Training- (H) @ Weight Room
5:30pm-7:00pm Luther Knight Athletic Booster Club Basketball Skills Night- (H)
8:00am-10:00am Tennis Contact Day- (H)  (Changed) @ Parkridge Courts
8:00am-11:00am Cross Country Contact Day- (H)
3:00pm-4:30pm Strength Training- (H) @ Weight Room
6:00pm-7:30pm Special Event- (H) @ ACE Gym
8:00am-11:00am Cross Country Contact Day- (H)
8:00am-9:30am Strength Training- (H) @ Weight Room
Basketball - Boys Contact Day- (H)
6:00pm-8:00pm Softball Contact Day- (H) 8:00am-9:30am Strength Training- (H) @ Weight Room
9:00am-4:00pm Band Camp- (H)
3:00pm-6:00pm Strength Training- (H) @ Weight Room
5:30pm-7:00pm Luther Knight Athletic Booster Club Basketball Skills Night- (H)
6:00pm-8:30pm Knight Storm Volleyball- (H) @ Auxiliary Gym
9:00am-4:00pm Band Camp- (H)
1:00pm-2:30pm Basketball - Girls Contact Day- (H)
4:00pm-9:00pm Special Event- (H) @ ACE Gym
5:00pm-7:00pm Special Event- (H) @ Multiple Locations
8:00am-9:30am Strength Training- (H) @ Weight Room
9:00am-4:00pm Band Camp- (H)
3:00pm-6:00pm Strength Training- (H) @ Weight Room
5:30pm-7:00pm Luther Knight Athletic Booster Club Basketball Skills Night- (H)
9:00am-11:00am Tennis Contact Day- (H) @ Parkridge Courts
9:00am-4:00pm Band Camp- (H)
3:00pm-4:30pm Strength Training- (H) @ Weight Room
6:00pm-7:30pm Special Event- (H) @ ACE Gym
Band Camp- (H)
8:00am-9:30am Strength Training- (H) @ Weight Room
ACT Test- (H)
6:00pm-8:00pm Softball Contact Day- (H) 8:00am-9:30am Strength Training- (H) @ Weight Room
8:00am-11:00am Football Contact Day- (H)
3:00pm-5:00pm Knight Storm Volleyball- (H)
3:00pm-6:00pm Strength Training- (H) @ Weight Room
5:30pm-7:00pm Luther Knight Athletic Booster Club Basketball Skills Night- (H)
8:00am-11:00am Football Contact Day- (H)
1:00pm-2:30pm Basketball - Girls Contact Day- (H)
4:00pm-9:00pm Special Event- (H) @ Multiple Locations
5:00pm-7:00pm Special Event- (H) @ Multiple Locations
6:30pm Board of Control- (H) @ Board Room
8:00am-9:30am Strength Training- (H) @ Weight Room
8:00am-11:00am Football Contact Day- (H)
9:00am-2:00pm Volleyball Contact Day- (H)
3:00pm-6:00pm Strength Training- (H) @ Weight Room
8:00am-10:00am Tennis Contact Day- (H) @ Parkridge Courts
8:00am-11:00am Football Contact Day- (H)
9:00am-2:00pm Volleyball Contact Day- (H)
1:00pm ImPACT Testing- (H) @ Computer Lab
3:00pm-4:30pm Strength Training- (H) @ Weight Room
Basketball - Boys Contact Day- (H)
8:00am-9:30am Strength Training- (H) @ Weight Room
8:00am-9:30am Strength Training- (H) @ Weight Room
3:00pm-6:00pm Strength Training- (H) @ Weight Room
5:30pm-7:00pm Luther Knight Athletic Booster Club Basketball Skills Night- (H)
5:00pm-7:00pm Special Event- (H) @ Multiple Locations 8:00am ImPACT Testing- (H) @ Computer Lab
8:00am-11:00am Cross Country Contact Day- (H)
8:00am-9:30am Strength Training- (H) @ Weight Room
9:00am-11:00am Volleyball Contact Day- (H)
3:00pm-6:00pm Strength Training- (H) @ Weight Room
8:00am-11:00am Cross Country Contact Day- (H)
9:00am-11:00am Volleyball Contact Day- (H)
3:00pm-4:30pm Strength Training- (H) @ Weight Room
Basketball - Girls Contact Day- (H)
8:00am-9:30am Strength Training- (H) @ Weight Room
8:00am-11:00am Cross Country Contact Day- (H)
  August, 2021
Tuition Discount End Date/Fees Payment Deadline- (H)
10:00am Special Event- (H) @ Chapel/Auditorium
7:30am ImPACT Testing- (H) @ Computer Lab
8:00am-11:00am Football Equipment Handout- (H)
8:30am LES/LHS Staff Development- (H) @ Chapel/Auditorium
1:00pm-3:30pm Staff Development- (H)
6:00pm Athletic/Parent Orientation Meeting- (H) @ Chapel/Auditorium
7:30am-11:30am Football Practice- (H)
1:00pm-4:00pm Staff Development- (H)
7:30am-11:30am Football Practice- (H)
1:00pm-4:00pm Staff Development- (H)
6:00pm-7:30pm Football - Varsity Practice- (H)
7:30am-11:30am Football Practice- (H)
1:00pm-6:00pm SF- (H)
ACT Registration Deadline- (H)
7:30am-11:30am Football Practice- (H)
1:00pm-4:00pm SF- (H)
6:00pm-7:30pm Football - Varsity Practice- (H)
7:30am-11:30am Football Practice- (H)
7:30am-11:30am Football Practice- (H)
9:00am-11:00am Knight Storm Volleyball- (H) @ ACE Gym
4:00pm-8:00pm Special Event- (H) @ Softball Field - Varsity
6:00pm-7:30pm Football - Varsity Practice- (H)
7:30am-11:00am TN-p- (H) @ Parkridge Courts
7:30am-11:30am Football Practice- (H)
4:30pm-6:30pm Special Event- (H) @ Softball Field - Varsity
7:30am-11:00am TN-p- (H) @ Parkridge Courts
7:30am-11:30am Football Practice- (H)
9:00am-11:00am Knight Storm Volleyball- (H) @ ACE Gym
4:30pm-6:30pm Special Event- (H) @ Softball Field - Varsity
6:00pm-7:30pm Football - Varsity Practice- (H)
6:30pm Board of Control- (H) @ Board Room
7:30pm Conference of Delegates- (H) @ Chapel/Auditorium
7:30am-11:00am TN-p- (H) @ Parkridge Courts
7:30am-11:30am Football Practice- (H)
12:00pm-3:00pm Concert Choir- (H)
7:30am-11:00am TN-p- (H) @ Parkridge Courts
9:00am-11:00am Knight Storm Volleyball- (H) @ ACE Gym
10:30am Football-Varsity (A) Cochrane-Fountain City
1:00pm-4:00pm SF- (H)
8:00am Tennis-G/Varsity (A)  (Time Changed) Aquinas
8:00am Tennis-G/Varsity Reserve (A)  (Time Changed) Aquinas
7:00pm Luther Knight Athletic Booster Club- (H) @ Commons 8:00am-11:00am VB- (H)
9:00am Tennis-G/Varsity (A) Appleton West
11:00am Tennis-G/JV (H) Holmen
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
3:15pm-5:45pm Football Practice- (H)
8:00am-11:00am VB- (H)
9:00am Tennis-G/Varsity (A) Appleton West
12:00pm-3:00pm Concert Choir- (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
3:15pm-5:45pm Football Practice- (H)
8:00am-11:00am VB- (H)
8:00am-10:00am Tennis - JV Practice- (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
3:15pm-5:45pm Football Practice- (H)
7:30am-11:00am TN-p- (H)
8:00am-11:00am VB- (H)
12:00pm-3:00pm Concert Choir- (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
3:15pm-5:45pm Football Practice- (H)
6:00pm Volleyball Preason Meeting- (H) @ Commons
8:00am-11:00am VB- (H)
10:00am Tennis-G/Varsity (A) Central
10:00am Tennis-G/Varsity Reserve (A) Central
1:00pm Tennis-G/Varsity (H) Eau Claire North
1:00pm Tennis-G/Varsity Reserve (H) Eau Claire North
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
4:00pm Tennis-G/Varsity (H) Menomonie
4:00pm Tennis-G/Varsity Reserve (H) Menomonie
7:00pm Football-Varsity (H) Blair-Taylor
9:00am Volleyball-C-Team (H) Onalaska
9:00am Volleyball-JV (A) Caledonia Area Public Schools
9:00am Volleyball-Varsity (A) Caledonia Area Public Schools
10:00am Tennis-G/Varsity (H)  (Time & Location Changed) Portage
10:00am Tennis-G/Varsity Reserve (H)  (Time & Location Changed) Portage
10:00am Tennis-G/JV (A)  (Time Changed) Tomah
3:00pm Tennis-G/Varsity (H) Winona Senior
3:00pm Tennis-G/Varsity Reserve (H) Winona Senior
2:00pm Opening Service- (H) @ Chapel/Auditorium 3:15pm-6:15pm VB- (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
3:15pm-5:45pm Football - Varsity Practice- (H)
4:00pm Tennis-G/JV (A) Central
5:30pm Football-JV (H) Blair-Taylor
6:30pm Jr Knight Football- (H) @ ACE Gym
Freshmen Orientation Day- (H)
7:10am Student Council- (H) @ Room 1104
2:35pm Early Dismissal - Cross Country- (H)
3:15pm-6:15pm VB- (H)
3:15pm-5:45pm Football Practice- (H)
5:00pm Cross Country-Varsity (A) Westby Area High School
6:00pm-8:00pm Jr Knight Football- (H) @ Football Practice Field
1st Day of Classes- (H)
Term 1 begins- (H)
3:15pm-6:15pm VB- (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
3:15pm-5:45pm Football Practice- (H)
3:20pm-5:20pm TN-p- (H)
6:00pm-8:00pm Jr Knight Football- (H) @ Football Practice Field
7:00am-7:30am Faculty Meeting- (H)
3:15pm-5:45pm Football Practice- (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
3:20pm-5:20pm TN-p- (H)
5:00pm Volleyball-JV (H) Luther vs. Multiple Schools
5:15pm Volleyball-C-Team (A)  (Time Changed) Bangor
5:30pm Volleyball-Varsity (A) La Farge
6:00pm-8:00pm Jr Knight Football- (H) @ Football Practice Field
Student Picture Day- (H)
3:15pm-5:30pm VB- (H)  (Changed)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
5:00pm Football-Varsity (H)  (Time Changed) Aquinas
9:00am Cross Country-Varsity (A) Cashton
3:10pm-3:30pm Drama Pre-Audition Meeting- (H) @ Room 1908
3:15pm-6:15pm VB- (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
3:15pm-5:45pm Football - Varsity Practice- (H)
4:00pm Tennis-G/Varsity (H) Tomah
4:00pm Tennis-G/Varsity Reserve (H) Tomah
5:00pm Football-JV (H) Brookwood
6:00pm-8:00pm Jr Knight Football- (H) @ Football Practice Field
7:00am-7:30am Administrative Council- (H)
7:10am-7:45am Handbells- (H) @ Band Room - Room 1310
3:10pm-4:30pm Drama Audition Workshop- (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:45pm Football Practice- (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
3:20pm-5:20pm TN-p- (H)
5:30pm Volleyball-C-Team (H) West Salem
5:30pm Volleyball-JV (H) West Salem
6:00pm-8:00pm Jr Knight Football- (H) @ Football Practice Field
7:00pm Volleyball-Varsity (H) West Salem
  September, 2021
9:31am-9:55am A.C.T Now- (H)
3:10pm-4:10pm Detention- (H) @ Room 2520 - Physics Lab
3:15pm-5:45pm Football Practice- (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
3:15pm-6:15pm VB- (H)
3:25pm-5:00pm TN-p- (H)
6:00am-7:00am Open Gym- (H)
7:00am-7:30am Faculty Bible Study- (H)
2:05pm Early Dismissal - Tennis- (H)
2:50pm Early Dismissal - Cross Country- (H)
3:10pm-5:00pm Drama Auditions- (H) @ Chapel/Auditorium
4:00pm Tennis-G/Varsity (A) Viroqua
5:15pm Cross Country-Varsity (A)  (Time Changed) Cochrane-Fountain City
5:30pm Football-8th (A) G-E-T
5:30pm-7:30pm Volleyball-JV (H) Arcadia
6:15pm PEP Band- (H)
7:00pm Football-Varsity (A)  (Date changed from 09-03-21) New Lisbon
7:00pm-9:00pm Volleyball-Varsity (H) Arcadia
7:10am Student Council- (H) @ Room 1104
3:10pm-4:10pm Drama Callbacks- (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-4:30pm Football Practice- (H)
3:15pm-5:30pm VB- (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
3:25pm-5:00pm TN-p- (H)
7:30am-2:00pm Trap Shooting Club- (H) @ Gunslick Trap Club
8:30am Volleyball-Varsity (A)  (Location Changed) Aquinas
No School- (H)
Labor Day- (H)
3:15pm-5:45pm Football Practice- (H)
6:00pm-7:30pm VB- (H)
6:00am-7:00am Open Gym- (H)
7:00am-7:30am Administrative Council- (H)
7:10am-7:45am Handbells- (H) @ Band Room - Room 1310
3:10pm-4:30pm Drama Cast Meeting- (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
3:15pm-5:45pm Football - Varsity Practice- (H)
4:00pm Tennis-G/Varsity (H)  (Rescheduled from 08-24-21) Black River Falls
5:00pm Football-JV (H) New Lisbon
5:30pm Tennis-G/JV (A) West Salem
5:30pm Volleyball-JV (A) G-E-T
5:30pm Volleyball-C-Team (A) G-E-T
6:00pm-8:00pm Jr Knight Football- (H) @ Football Practice Field
7:00pm Volleyball-Varsity (A) G-E-T
9:31am-9:46am PLK- (H)
9:48am-10:00am Junior Guidance- (H)
3:10pm-4:10pm Detention- (H) @ Room 2580 - Biology Lab
3:10pm-4:30pm Drama Practice- (H)
3:15pm-6:15pm VB- (H)
3:15pm-5:45pm Football Practice- (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
3:25pm-5:00pm TN-p- (H)
6:30pm-8:30pm Jazz Band- (H) @ Band Room - Room 1310
7:00pm LES Band Registration- (H) @ Band Room - Room 1310
7:00pm Parent/Teacher Meet'n'Greet- (H)
6:00am-7:00am Open Gym- (H)
1:50pm Early Dismissal - Tennis- (H)
3:10pm-4:30pm Drama Practice- (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
3:15pm-5:45pm Football Practice- (H)
4:00pm Tennis-G/JV (A)  (Rescheduled from 08-26-21) Holmen
4:00pm Tennis-G/Varsity (A) Mauston
5:00pm Football-8th (H) G-E-T
5:30pm Volleyball-C-Team (H) Melrose-Mindoro
5:30pm Volleyball-JV (H) Black River Falls
7:00pm Volleyball-Varsity (H) Black River Falls
7:10am Student Council- (H) @ Room 1104
3:00pm-3:50pm LES Band Rehearsal- (H) @ Band Room - Room 1310
3:10pm-4:30pm Drama Practice- (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:30pm VB- (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
3:15pm-4:15pm Football - JV Practice- (H)
3:25pm-5:00pm TN-p- (H)
4:00pm Tennis-G/Varsity (A)  (Rescheduled from 08-27-21) Onalaska
4:00pm Tennis-G/Varsity Reserve (A)  (Rescheduled from 08-27-21) Onalaska
6:15pm PEP Band- (H)
7:00pm Football-Varsity (H) Cashton
ACT Test- (H)
9:00am-12:00pm LES Beginner Band Camp- (H)
9:00am-11:00am Jr Knight Football- (H) @ Football Practice Field
9:00am Cross Country-Varsity (A) Luther College
9:00am Tennis-G/Varsity (A) Lodi
1:00pm-3:00pm Trap Shooting Club- (H) @ Gunslick Trap Club 3:10pm-4:30pm Drama Practice- (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
3:15pm-5:45pm Football - Varsity Practice- (H)
3:15pm-6:15pm VB- (H)
3:25pm-5:25pm TN-p- (H)
5:00pm Volleyball-C-Team (A) Melrose-Mindoro
5:00pm Football-JV (A) Cashton
6:00pm-8:00pm Jr Knight Football- (H) @ Football Practice Field
6:30pm SF- (H)
6:00am-7:00am Open Gym- (H)
7:00am-7:30am Administrative Council- (H)
7:10am-7:45am Handbells- (H) @ Band Room - Room 1310
3:10pm-4:30pm Drama Practice- (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
3:15pm-5:45pm Football Practice- (H)
4:00pm Tennis-G/Varsity (A) West Salem
5:00pm Football-8th (A) Brookwood
5:30pm Volleyball-JV (H) Viroqua
5:30pm Volleyball-C-Team (H) Viroqua
6:15pm PEP Band- (H)
7:00pm Volleyball-Varsity (H) Viroqua
7:15am PLK- (H) @ Room 1800
9:31am-9:46am National Honor Society- (H)
9:48am-10:00am Senior Guidance- (H)
3:10pm-4:10pm Detention- (H) @ Room 2580 - Biology Lab
3:10pm-4:30pm Drama Practice- (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
3:15pm-5:45pm Football Practice- (H)
3:15pm-6:15pm VB- (H)
3:25pm-5:00pm TN-p- (H)
6:30pm-8:30pm Jazz Band- (H) @ Band Room - Room 1310
6:00am-7:00am Open Gym- (H)
7:00am-7:30am Faculty Meeting- (H)
3:10pm-4:30pm Drama Practice- (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
3:15pm-6:15pm VB- (H)
3:15pm-5:45pm Football Practice- (H)
3:25pm-5:25pm TN-p- (H)
6:00pm-8:00pm Jr Knight Football- (H) @ Football Practice Field
ACT Registration Deadline- (H)
7:10am Student Council- (H) @ Room 1104
3:10pm-4:30pm Drama Practice- (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:30pm VB- (H)
3:15pm-4:15pm Football - JV Practice- (H)
3:25pm-5:00pm TN-p- (H)
4:00pm-4:50pm LES Band Rehearsal- (H) @ Band Room - Room 1310
5:30pm-10:30pm LES Knight for a Night- (H)
6:15pm PEP Band- (H)
7:00pm Football-Varsity (H) Royall
9:00am Volleyball-JV (H) Luther vs. Multiple Schools
9:00am-11:00am Jr Knight Football- (H) @ Football Practice Field
9:00am Tennis-G/Varsity (H)  (Location Changed) Luther vs. Multiple Schools
9:00am Volleyball-C-Team (A)  (Date changed from 09-11-21) West Salem
1:00pm LaCrescent Applefest Parade- (H)
1:00pm-3:00pm Trap Shooting Club- (H) @ Gunslick Trap Club
8:30am-10:00am Junior Guidance- (H) @ La Crosse Civic Center
12:00pm Dr. Raabe Golf Tournament- (H) @ Cedar Creek
3:10pm-5:10pm Drama Practice- (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
3:15pm-5:45pm Football - Varsity Practice- (H)
3:15pm-6:15pm VB- (H)
4:00pm Tennis-G/Varsity (A) Logan
4:00pm Tennis-G/Varsity Reserve (A) Logan
6:30pm SF- (H)
6:00am-7:00am Open Gym- (H)
7:00am-7:30am Administrative Council- (H)
7:10am-7:45am Handbells- (H) @ Band Room - Room 1310
2:35pm Early Dismissal - Cross Country- (H)
3:10pm-5:10pm Drama Practice- (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:45pm Football Practice- (H)
3:25pm-5:25pm TN-p- (H)
4:00pm Cross Country-Varsity (A) Westby Area High School
5:00pm Football-8th (H) Independence
5:30pm Tennis-G/JV (A) West Salem
5:30pm Volleyball-C-Team (A) Westby Area High School
5:30pm Volleyball-JV (A) Westby Area High School
6:30pm Board of Control- (H) @ Board Room
7:00pm Volleyball-Varsity (A) Westby Area High School
9:31am-9:46am LaCrosse Promise- (H)
9:48am-10:00am Freshman Guidance- (H)
3:10pm-5:10pm Drama Practice- (H) @ Chapel/Auditorium
3:10pm-4:10pm Detention- (H) @ Room 1930
3:15pm-5:45pm Football Practice- (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
3:15pm-6:15pm VB- (H)
3:25pm-5:00pm TN-p- (H)
4:30pm-7:30pm Special Event- (H) @ Baseball Field
6:00pm Special Event- (H) @ Chapel/Auditorium
6:30pm-8:30pm Jazz Band- (H) @ Band Room - Room 1310
6:00am-7:00am Open Gym- (H)
3:10pm-5:10pm Drama Practice- (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:45pm Football Practice- (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
3:25pm-5:25pm TN-p- (H)
4:00pm Tennis-G/JV (A) Central
4:30pm-7:30pm Special Event- (H) @ Baseball Field
5:30pm Volleyball-C-Team (A) West Salem
5:30pm Volleyball-JV (A) West Salem
6:00pm-8:00pm Jr Knight Football- (H) @ Football Practice Field
7:00pm Volleyball-Varsity (A) West Salem
2-Hour Late Start- (H)
8:00am-9:00am Faculty Meeting- (H)
9:10am Student Council- (H) @ Room 1104
3:00pm-4:50pm LES Band Rehearsal- (H) @ Band Room - Room 1310
3:10pm-5:10pm Drama Practice- (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
3:15pm-5:30pm VB- (H)
4:00pm Tennis-G/Varsity (A)  (Time Changed) Holmen
4:00pm Tennis-G/Varsity Reserve (A)  (Time Changed) Holmen
4:30pm-7:30pm Special Event- (H) @ Baseball Field
TBD Volleyball-Varsity (A) TBD
8:00am-3:00pm LALSAC Volleyball- (H) @ Multiple Locations
9:00am-11:30am LALSAC Flag Football- (H) @ Multiple Locations
11:00am Cross Country-Varsity (A) Central
1:30pm Football-Varsity (A)  (Date & Time Changed from 09-24-21) Ithaca
1:00pm-3:00pm Trap Shooting Club- (H) @ Gunslick Trap Club 1:35pm Early Dismissal - Tennis- (H)
3:10pm-5:10pm Drama Practice- (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
3:15pm-5:45pm Football - Varsity Practice- (H)
4:00pm Tennis-G/Varsity (A)  (Time Changed) Regis
4:00pm Tennis-G/Varsity Reserve (A)  (Time Changed) Regis
5:00pm Football-JV (H) Viroqua
5:30pm Volleyball-C-Team (H) G-E-T
5:30pm Volleyball-JV (H) G-E-T
6:00pm-8:00pm Jr Knight Football- (H) @ Football Practice Field
6:30pm SF- (H)
7:00pm Volleyball-Varsity (H) G-E-T
6:00am-7:00am Open Gym- (H)
7:00am-7:30am Administrative Council- (H)
7:10am-7:45am Handbells- (H) @ Band Room - Room 1310
3:10pm-5:10pm Drama Practice- (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
3:15pm-5:45pm Football Practice- (H)
3:25pm-5:25pm TN-p- (H)
5:00pm Football-8th (H) Cochrane Fountain City
5:30pm-7:30pm Volleyball-JV (A) Arcadia
7:00pm-9:00pm Volleyball-Varsity (A) Arcadia
Term 2 begins- (H)
7:00am-7:30am Faculty Meeting- (H)
9:31am-9:55am Special Meeting- (H)
3:10pm-4:10pm Detention- (H) @ Room 1930
3:10pm-5:10pm Drama Practice- (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
3:15pm-5:45pm Football Practice- (H)
3:15pm-6:15pm VB- (H)
3:25pm-5:00pm TN-p- (H)
6:00pm Jr Knight Parent Meeting- (H) @ Commons
6:30pm-8:30pm Jazz Band- (H) @ Band Room - Room 1310
6:00am-7:00am Open Gym- (H)
3:10pm-5:10pm Drama Practice- (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
3:15pm-6:15pm VB- (H)
3:15pm-5:45pm Football Practice- (H)
3:25pm-5:00pm TN-p- (H)
4:30pm-7:30pm Special Event- (H) @ Baseball Field
6:00pm-8:00pm Jr Knight Football- (H) @ Football Practice Field
7:00pm Oktoberfest Torchlight Parade- (H)
  October, 2021
7:10am Student Council- (H) @ Room 1104
3:00pm-4:50pm LES Band Rehearsal- (H) @ Band Room - Room 1310
3:10pm-5:10pm Drama Practice- (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:30pm VB- (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
3:25pm-5:00pm TN-p- (H)
7:00pm Football-Varsity (A) Bangor
8:00am-3:00pm LALSAC Volleyball- (H) @ Multiple Locations
1:00pm-3:00pm Trap Shooting Club- (H) @ Gunslick Trap Club 3:10pm-5:30pm Drama Practice- (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-6:15pm VB- (H)
3:15pm-5:45pm Football - Varsity Practice- (H)
3:25pm-5:00pm TN-p- (H)
4:30pm Cross Country-Varsity (H) Luther vs. Multiple Schools
5:00pm Football-JV (H) Bangor
6:00pm-8:00pm Jr Knight Football- (H) @ Football Practice Field
6:30pm SF- (H)
6:00am-7:00am Open Gym- (H)
7:00am-7:30am Administrative Council- (H)
7:10am-7:45am Handbells- (H) @ Band Room - Room 1310
9:00am Tennis-G/Varsity (A) Altoona vs. Multiple Schools
3:10pm-5:30pm Drama Practice- (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
3:15pm-5:45pm Football Practice- (H)
5:00pm Football-8th (H) Viroqua
5:30pm Volleyball-C-Team (A) Black River Falls
5:30pm Volleyball-JV (A) Black River Falls
7:00pm Volleyball-Varsity (A) Black River Falls
9:31am-9:55am A.C.T Now- (H)
3:10pm-5:30pm Drama Practice- (H) @ Chapel/Auditorium
3:10pm-4:10pm Detention- (H) @ Room 2560 - Chemistry Lab
3:15pm-6:15pm VB- (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
3:15pm-5:45pm Football Practice- (H)
6:00am-7:00am Open Gym- (H)
7:00am-7:30am Faculty Bible Study- (H)
9:30am Tennis-G/Varsity (A)  (Date changed from 10-06-21) Altoona vs. TBD
3:10pm-5:30pm Drama Practice- (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
3:15pm-5:45pm Football Practice- (H)
5:30pm Volleyball-C-Team (A) Viroqua
5:30pm Volleyball-JV (A) Viroqua
7:00pm Volleyball-Varsity (A) Viroqua
Student Picture Retake Day- (H)
7:10am Student Council- (H) @ Room 1104
12:44pm Special Schedule AE136- (H)
3:00pm-4:50pm LES Band Rehearsal- (H) @ Band Room - Room 1310
3:10pm-5:30pm Drama Practice- (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
3:15pm-5:30pm VB- (H)
3:15pm-4:15pm Football - JV Practice- (H)
6:15pm PEP Band- (H)
7:15pm Football-Varsity (H)  (Time Changed) Necedah
8:00am Volleyball-JV (A)  (Time & Location Changed) Central
8:00am Student Council- (H)
10:30am Cross Country-Varsity (A) Wisconsin Rapids Lincoln
8:00pm-11:00pm Homecoming Dance- (H)
1:00pm-3:00pm Trap Shooting Club- (H) @ Gunslick Trap Club
5:00pm Jr Knight Football- (H) @ Commons
Columbus Day- (H)
3:10pm-6:00pm Drama Practice- (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
3:15pm-5:45pm Football - Varsity Practice- (H)
3:15pm-6:15pm VB- (H)
5:00pm Football-JV (H) Melrose-Mindoro
6:30pm SF- (H)
Special Schedule- (H)
6:00am-7:00am Open Gym- (H)
7:00am-7:30am Administrative Council- (H)
7:10am-7:45am Handbells- (H) @ Band Room - Room 1310
9:31am-9:55am PLK- (H)
3:10pm-6:00pm Drama Practice- (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
3:15pm-6:15pm VB- (H)
3:15pm-5:45pm Football - Varsity Practice- (H)
5:15pm Volleyball-C-Team (A)  (Time Changed) West Salem
9:21am-10:01am Special Schedule ME24- (H)
3:10pm-4:10pm Detention- (H) @ Room 2560 - Chemistry Lab
3:10pm-6:00pm Drama Practice- (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
3:15pm-5:45pm Football - Varsity Practice- (H)
3:15pm-6:15pm VB- (H)
6:30pm-8:30pm Jazz Band- (H) @ Band Room - Room 1310
6:00am-7:00am Open Gym- (H)
7:00am-7:30am Faculty Meeting- (H)
3:00pm Winter Poms Informational Meeting- (H) @ Room 2520 - Physics Lab
3:10pm-6:00pm Drama Practice- (H) @ Chapel/Auditorium
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
3:15pm-5:45pm Football - Varsity Practice- (H)
5:30pm Volleyball-C-Team (H) Westby Area High School
5:30pm Volleyball-JV (H) Westby Area High School
6:15pm PEP Band- (H)
7:00pm Volleyball-Varsity (H) Westby Area High School
3:00pm-4:50pm LES Band Rehearsal- (H) @ Band Room - Room 1310
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
3:15pm-5:30pm VB- (H)
6:00pm-8:00pm Drama Dress Rehearsal- (H) @ Chapel/Auditorium
7:00pm Football-Varsity (A) Brookwood
8:00am-3:00pm LALSAC Volleyball- (H) @ Multiple Locations
9:00am-11:30am LALSAC Flag Football- (H) @ Multiple Locations
10:30am Cross Country-Varsity (A) Westby Area High School vs. Multiple Schools
1:00pm-3:00pm Trap Shooting Club- (H) @ Gunslick Trap Club
2:00pm Children's Theater- (H) @ Chapel/Auditorium
7:00pm Luther Knight Athletic Booster Club- (H) @ Commons
No School- (H)
9:00am LES Promotions - Drama Production- (H) @ Chapel/Auditorium
12:30pm LES Promotions - Drama Production- (H) @ Chapel/Auditorium
3:05pm-5:30pm Football Practice- (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
3:15pm-6:15pm Volleyball - Varsity Practice- (H)
6:30pm SF- (H)
Board of Control - Visitation Day- (H)
6:00am-7:00am Open Gym- (H)
7:00am-7:30am Administrative Council- (H)
3:05pm-5:30pm Football Practice- (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
7:00pm Volleyball-Varsity (H) Spring Valley
9:31am-9:55am National Honor Society- (H)
3:05pm-5:30pm Football Practice- (H)
3:10pm-4:10pm Detention- (H) @ Room 1905
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
3:15pm-6:15pm Volleyball - Varsity Practice- (H)
6:30pm-8:30pm Jazz Band- (H) @ Band Room - Room 1310
6:00am-7:00am Open Gym- (H)
3:05pm-5:30pm Football Practice- (H)
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
7:00pm Volleyball-Varsity (A) Fall Creek
2:28pm-3:00pm Special Schedule AE32- (H) @ Chapel/Auditorium
3:00pm-4:50pm LES Band Rehearsal- (H) @ Band Room - Room 1310
3:15pm-5:30pm Cross Country Practice- (H)
7:00pm Football-Varsity (H) Lancaster
ACT Test- (H)
12:15pm Cross Country-Varsity (A) Westby Area High School vs. TBD
1:00pm-3:00pm Trap Shooting Club- (H) @ Gunslick Trap Club
2:00pm Fall Concert- (H) @ Chapel/Auditorium
3:10pm-4:30pm Open Gym- (H) @ Multiple Locations
6:30pm SF- (H)
7:00am-7:30am Administrative Council- (H)
7:10am-7:45am Handbells- (H) @ Band Room - Room 1310
3:10pm-3:40pm Basketball - Girls Preseason Meeting- (H) @ Room 2520 - Physics Lab
3:10pm-3:40pm Basketball - Boys Preseason Meeting- (H) @ Chapel/Auditorium
3:10pm-4:10pm Detention- (H) @ Room 1905
3:40pm-4:30pm Open Gym- (H) @ Multiple Locations
9:31am-9:46am National Honor Society- (H)
3:10pm-4:30pm Open Gym- (H) @ Multiple Locations
6:30pm-8:30pm Jazz Band- (H) @ Band Room - Room 1310
No School- (H) No School- (H)
Halloween- (H)
Reformation Day- (H)
2:00pm Luther High Area Reformation Service- (H) @ Chapel/Auditorium
  November, 2021
3:10pm-4:30pm Open Gym- (H) @ Multiple Locations
6:30pm SF- (H)
Election Day- (H)
7:00am-7:30am Administrative Council- (H)
7:10am-7:45am Handbells- (H) @ Band Room - Room 1310
7:50am-2:55pm Sound Foundation LES Tour- (H)
10:00am-11:30am Field Trip- (H)
3:00pm-3:30pm Letter Jacket Sales- (H) @ Commons
3:10pm-4:30pm Open Gym- (H) @ Multiple Locations
3:15pm-4:15pm Robotics Meeting- (H) @ Chapel/Auditorium
5:30pm-7:00pm Jr Knight Basketball- (H)
6:00pm Cross Country Banquet- (H) @ Commons
6:30pm-8:00pm Jr Knight Basketball- (H)
Term 3 begins- (H)
9:31am-9:55am A.C.T Now- (H)
3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:10pm-4:30pm Open Gym- (H) @ Multiple Locations
3:10pm-4:10pm Detention- (H) @ Room 1908
3:10pm ImPACT Testing- (H) @ Computer Lab
5:30pm-7:00pm Jr Knight Basketball- (H)
5:30pm-7:00pm Jr Knight Basketball- (H)
6:30pm-8:30pm Jazz Band- (H) @ Band Room - Room 1310
Sophomore/Junior/Senior Guidance- (H)
Pastors Day- (H)
7:00am-7:30am Faculty Bible Study- (H)
3:10pm-4:30pm Open Gym- (H) @ Multiple Locations
5:30pm-7:00pm Jr Knight Basketball- (H)
5:30pm-7:00pm Jr Knight Basketball- (H)
6:30pm-8:00pm Jr Knight Basketball- (H)
ACT Registration Deadline- (H)
9:30am-12:00pm LES Science Day- (H)
3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:00pm-4:50pm LES Band Rehearsal- (H) @ Band Room - Room 1310
3:10pm-4:30pm Open Gym- (H) @ Multiple Locations
LES Science & Fine Arts Fair- (H)
10:15am LES Science & Fine Arts Fair Band Concert- (H)
Daylight Savings Time Ends- (H)
6:00pm Volleyball Banquet- (H) @ Commons
3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:10pm-6:10pm Basketball - Girls Practice- (H)
6:30pm-8:00pm Jr Knight Basketball- (H)
6:30pm SF- (H)
6:00am-7:00am Open Gym- (H) @ Multiple Locations
7:00am-7:30am Administrative Council- (H)
7:10am-7:45am Handbells- (H) @ Band Room - Room 1310
9:31am-9:46am PLK- (H)
9:48am-10:00am National Honor Society- (H)
3:10pm-6:10pm Basketball - Girls Practice- (H)
6:00pm Football Banquet- (H) @ Commons
6:30pm-8:00pm Jr Knight Basketball- (H)
3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:10pm-4:10pm Detention- (H) @ Room 1908
3:10pm-6:10pm Basketball - Girls Practice- (H)
5:00pm Parental Choice Enrollment Information Meeting- (H) @ Chapel/Auditorium
6:30pm-8:30pm Jazz Band- (H) @ Band Room - Room 1310
6:30pm-8:00pm Jr Knight Basketball- (H)
6:30pm Board of Control- (H) @ Board Room
7:30pm Conference of Delegates- (H) @ Chapel/Auditorium
Veteran's Day- (H) @ Multiple Locations
6:00am-7:00am Open Gym- (H) @ Multiple Locations
3:10pm-6:10pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
3:10pm-6:10pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
6:30pm-8:00pm Jr Knight Basketball- (H)
6:30pm-7:00pm Basketball - Girls Parent Meeting- (H)
7:15am Faculty Meeting- (H) @ Room 1104
3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
5:00pm Basketball-G/JV (A) Logan
5:00pm Basketball-G/Varsity (A) Logan
7:00pm WELS Choral Festival- (H) @ Martin Luther College
9:00am-11:00am Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
1:00pm-3:00pm Jr Knight Basketball- (H)
2:00pm WELS Choral Festival- (H) @ Martin Luther College
3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:10pm-5:30pm Basketball - Boys Practice- (H)
4:40pm-6:40pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
5:10pm-6:40pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
6:30pm-8:00pm Jr Knight Basketball- (H)
7:00pm-8:30pm Jr Knight Basketball- (H)
7:00am-7:30am Administrative Council- (H)
7:10am-7:45am Handbells- (H) @ Band Room - Room 1310
3:10pm-5:30pm Basketball - Boys Practice- (H)
4:40pm-6:40pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
5:10pm-6:40pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
6:45pm-8:15pm Jr Knight Basketball- (H)
9:31am-9:55am WINGS- (H)
3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:10pm-5:30pm Basketball - Boys Practice- (H)
3:10pm-4:10pm Detention- (H) @ Room 1920
4:30pm-6:30pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
5:00pm-6:30pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
6:30pm-8:00pm Jr Knight Basketball- (H)
6:30pm-8:30pm Jazz Band- (H) @ Band Room - Room 1310
6:45pm-8:15pm Jr Knight Basketball- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
5:30pm-7:00pm Jr Knight Basketball- (H)
5:45pm Basketball-G/JV (A) Bangor
6:30pm-8:00pm Jr Knight Basketball- (H)
6:45pm-8:15pm Jr Knight Basketball- (H)
7:00pm-8:30pm Jr Knight Basketball- (H)
7:15pm Basketball-G/Varsity (A) Bangor
2-Hour Late Start- (H)
3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:10pm-5:00pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
3:10pm-5:00pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
5:30pm-6:30pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
5:30pm-6:30pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
5:30pm-6:30pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
6:15pm Ice Hockey-Varsity (H) Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther vs. Multiple Schools
6:30pm-7:00pm Basketball - Boys Parent Meeting- (H)
8:00am-8:00pm WELS Middle School Honor Band- (H) @ Multiple Locations
7:00pm Luther Knight Athletic Booster Club- (H) @ Commons 3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
4:00pm-6:10pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
4:40pm-6:10pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
6:30pm-8:00pm Jr Knight Basketball- (H)
6:30pm SF- (H)
7:00am-7:30am Administrative Council- (H)
7:10am-7:45am Handbells- (H) @ Band Room - Room 1310
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
6:00pm Basketball-G/JV (H) Cochrane-Fountain City
7:15pm Basketball-G/Varsity (H) Cochrane-Fountain City
7:30pm Ice Hockey-Varsity (H) Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther vs. West Salem
No School- (H)
10:00am-11:30am Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
10:00am-12:00pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
12:00pm-2:00pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
No School- (H)
Thanksgiving- (H)
No School- (H) 9:00am-11:00am Open Gym - Girls Basketball- (H)
9:00am-11:00am Open Gym - Boys Basketball- (H)
First Sunday in Advent- (H) 3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:10pm-5:30pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
4:40pm-6:10pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
5:10pm-6:40pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
6:30pm-8:00pm Jr Knight Basketball- (H)
6:30pm SF- (H)
6:45pm-8:15pm Jr Knight Basketball- (H)
7:00am-7:30am Administrative Council- (H)
7:10am-7:45am Handbells- (H) @ Band Room - Room 1310
5:45pm Basketball-G/JV (A) Tomah
6:00pm Basketball-B/C-Team (H) Tomah
6:00pm Basketball-B/JV (H) Tomah
7:00pm Ice Hockey-Varsity (H) Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther vs. Winona Senior
7:15pm Basketball-G/Varsity (A) Tomah
7:15pm Basketball-B/Varsity (H) Tomah
  December, 2021
7:00am-7:45am Jazz Band- (H) @ Band Room - Room 1310
9:31am-9:55am A.C.T Now- (H)
3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
3:10pm-5:00pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
3:10pm-4:10pm Detention- (H) @ Room 1920
3:10pm-4:40pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
4:00pm-5:50pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
4:40pm-5:50pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
Special Schedule- (H) @ Commons
7:00am-7:30am Faculty Bible Study- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
6:00pm Basketball-B/C-Team (H) Bangor
6:00pm Basketball-B/JV (H) Bangor
7:00pm Ice Hockey-Varsity (A) Black River Falls vs. Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther
7:15pm Basketball-B/Varsity (H) Bangor
2:20pm-3:00pm Special Schedule AE40- (H) @ Chapel/Auditorium
3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
6:00pm Basketball-G/JV (A) West Salem
7:15pm Basketball-G/Varsity (A) West Salem
9:00am-3:00pm 7RRC Training- (H) @ Multiple Locations
10:00am Wrestling-B/Varsity (A) Black River Falls vs. Onalaska / Luther
10:30am-12:00pm Jr Knight Basketball- (H)
1:00pm-2:30pm Jr Knight Basketball- (H)
1:00pm Ice Hockey-Varsity (H) Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther vs. Ashland
9:00am Concert Choir- (H) @ St. John`s Church- Caledonia
1:00pm-3:00pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
1:00pm-3:00pm Jr Knight Basketball- (H)
1:00pm-3:00pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
1:00pm-3:00pm Basketball - Girls C-Team Practice- (H)
3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
3:10pm-3:30pm Drama Pre-Audition Meeting- (H) @ Room 1908
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
6:00pm Basketball-G/JV (H) Melrose-Mindoro
6:30pm SF- (H)
7:15pm Basketball-G/Varsity (H) Melrose-Mindoro
7:00am-7:30am Administrative Council- (H)
7:10am-7:45am Handbells- (H) @ Band Room - Room 1310
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
5:30pm-7:00pm Jr Knight Basketball- (H)
6:00pm Basketball-B/C-Team (A) West Salem
6:00pm Basketball-B/JV (A) West Salem
6:30pm-8:00pm Jr Knight Basketball- (H)
7:00pm Ice Hockey-Varsity (H) Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther vs. Onalaska / Central Logan
7:15pm Basketball-B/Varsity (A) West Salem
Term 4 begins- (H)
7:00am-7:45am Jazz Band- (H) @ Band Room - Room 1310
7:00am-7:30am Faculty Meeting- (H)
9:31am-9:46am PLK- (H)
9:48am-10:00am National Honor Society- (H)
3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:10pm-4:30pm Drama Audition Workshop- (H) @ Chapel/Auditorium
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
3:10pm-4:10pm Detention- (H) @ Room 1919
4:00pm-5:50pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
4:40pm-5:50pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
5:30pm-7:00pm Jr Knight Basketball- (H)
5:45pm Basketball-B/JV (A) Logan
5:45pm Basketball-B/C-Team (A) Logan
5:45pm Basketball-G/JV (A) Sparta
6:30pm-8:00pm Jr Knight Basketball- (H)
7:00pm Wrestling-B/Varsity (A) Independence vs. Onalaska / Luther
7:15pm Basketball-G/Varsity (A) Sparta
7:15pm Basketball-B/Varsity (A) Logan
7:30pm Ice Hockey-Varsity (A) La Crescent-Hokah vs. Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther
3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:10pm-4:40pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
3:40pm-5:30pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
4:00pm-6:10pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
ACT Test- (H)
9:00am Wrestling-B/Varsity (A) Logan vs. Onalaska / Luther
11:00am Gymnastics-Varsity (A) Chippewa Falls vs. Onalaska / Luther
1:00pm-2:30pm Jr Knight Basketball- (H)
2:00pm Christmas Concert- (H) @ Chapel/Auditorium 3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
3:10pm-5:00pm Drama Auditions- (H) @ Chapel/Auditorium
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
4:40pm-6:10pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
5:10pm-6:40pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
6:30pm-8:00pm Jr Knight Basketball- (H)
6:30pm SF- (H)
6:45pm-8:15pm Jr Knight Basketball- (H)
7:00am-7:30am Administrative Council- (H)
12:40pm-1:24pm Concert Choir- (H) @ Chapel/Auditorium
3:10pm-5:00pm Drama Auditions- (H) @ Chapel/Auditorium
6:00pm Basketball-B/C-Team (H) Cashton
6:00pm Basketball-G/JV (A) Black River Falls
6:00pm Basketball-B/JV (H) Cashton
7:15pm Basketball-B/Varsity (H) Cashton
7:15pm Basketball-G/Varsity (A) Black River Falls
7:15pm Ice Hockey-Varsity (A) DeForest vs. Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther
7:00am-7:45am Jazz Band- (H) @ Band Room - Room 1310
3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:10pm-4:30pm Drama Callbacks- (H) @ Chapel/Auditorium
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
3:10pm-4:10pm Detention- (H) @ Room 1919
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
4:00pm-5:50pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
4:40pm-5:50pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
4:40pm-5:50pm Basketball - Girls C-Team Practice- (H)
7:00am-7:30am Faculty Meeting- (H)
3:10pm-5:30pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
3:10pm-5:00pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
6:00pm Basketball-B/C-Team (H) Black River Falls
6:00pm Gymnastics-Varsity (A) Tomah vs. Onalaska / Luther
6:00pm Basketball-B/JV (H) Black River Falls
6:30pm PEP Band- (H)
7:15pm Wrestling-B/Varsity (H) Onalaska / Luther vs. Holmen
7:15pm Basketball-B/Varsity (H) Black River Falls
3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:10pm-4:10pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
6:00pm Basketball-G/JV (H) Viroqua
7:00pm Ice Hockey-Varsity (A) Cotter Schools vs. Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther
7:15pm Basketball-G/Varsity (H) Viroqua
9:00am Wrestling-B/Varsity (A) Beaver Dam vs. Onalaska / Luther
1:00pm-2:30pm Jr Knight Basketball- (H)
3:00pm Ice Hockey-Varsity (H) Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther vs. Barron Area Schools
Semester Exams- (H)
1:45pm-3:15pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
1:45pm-3:15pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
2:00pm-3:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
2:45pm-4:45pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
2:45pm-4:45pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
3:15pm-4:45pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
Semester Exams- (H)
7:00am-7:30am Administrative Council- (H)
1:45pm-3:15pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
1:45pm-3:15pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
2:45pm-4:45pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
2:45pm-4:45pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
2:45pm-4:45pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
6:30pm Board of Control- (H) @ Board Room
7:30pm Ice Hockey-Varsity (H) Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther vs. Viroqua
Semester Exams- (H)
12:15pm-1:30pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
1:45pm-3:15pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
1:45pm-3:15pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
2:45pm-4:45pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
2:45pm-4:45pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
3:15pm-4:45pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
No School- (H)
9:00am-11:00am Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
6:00pm Basketball-B/C-Team (A) Prairie Du Chien
6:00pm Basketball-B/JV (A) Prairie Du Chien
7:00pm Ice Hockey-Varsity (A) Sauk Prairie vs. Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther
7:30pm Basketball-B/Varsity (A) Prairie Du Chien
No School- (H)
Christmas Eve- (H)
Christmas Day- (H)
No School- (H)
9:00am-11:00am Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
No School- (H)
9:00am-11:00am Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
10:00am-12:00pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
3:00pm-5:00pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
No School- (H)
10:00am-12:00pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
10:00am-12:00pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
12:30pm Basketball-G/Varsity (H) Chatfield
No School- (H)
11:15am Basketball-G/Varsity (H) Alma
2:00pm-4:00pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
6:00pm Basketball-B/C-Team (H) Aquinas
6:00pm Basketball-B/JV (H) Aquinas
7:15pm Basketball-B/Varsity (H) Aquinas
New Year's Eve- (H)
No School- (H)
  January, 2022
New Year's Day- (H)
3:00pm-5:00pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
3:00pm-4:30pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
4:30pm-7:00pm Men's Volleyball- (H) @ ACE Gym
3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
6:00pm Basketball-G/JV (H) Cashton
6:30pm SF- (H)
7:15pm Basketball-G/Varsity (H) Cashton
7:00am-7:30am Administrative Council- (H)
7:10am-7:45am Handbells- (H) @ Band Room - Room 1310
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
6:00pm Basketball-B/C-Team (A) Viroqua
6:00pm Basketball-B/JV (A) Viroqua
7:00pm Ice Hockey-Varsity (A) Sparta / Tomah vs. Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther
7:15pm Basketball-B/Varsity (A) Viroqua
9:31am-9:55am A.C.T Now- (H)
3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
3:10pm-4:10pm Detention- (H) @ Room 1830
4:40pm-6:10pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
4:40pm-6:10pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
6:30pm-8:30pm Jazz Band- (H) @ Band Room - Room 1310
Epiphany- (H)
7:00am-7:30am Faculty Bible Study- (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
6:00pm Gymnastics-Varsity (H) Onalaska / Luther vs. Multiple Schools
6:00pm Basketball-B/JV (A) Westby Area High School
6:00pm Basketball-B/C-Team (A) Westby Area High School
7:15pm Wrestling-B/Varsity (A) Central / Logan vs. Onalaska / Luther
7:15pm Basketball-B/Varsity (A) Westby Area High School
ACT Registration Deadline- (H)
3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
6:00pm-7:15pm Basketball-G/JV (A) Arcadia
7:00pm Ice Hockey-Varsity (A) DC Everest vs. Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther
7:15pm-9:15pm Basketball-G/Varsity (A) Arcadia
7:00am-6:00pm Jr Knight Basketball- (H) @ Multiple Locations
8:30am-12:00pm Robotics- (H) @ Chapel/Auditorium
10:00am Wrestling-B/Varsity (A) Kickapoo vs. Onalaska / Luther
4:30pm-7:00pm Men's Volleyball- (H) @ ACE Gym 3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
4:00pm-6:10pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
4:40pm-6:10pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
6:30pm SF- (H)
7:00am-7:30am Administrative Council- (H)
7:10am-7:45am Handbells- (H) @ Band Room - Room 1310
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
3:15pm-5:15pm Robotics- (H) @ Room 1540 - Robotics Lab
6:00pm Basketball-B/C-Team (H) Arcadia
6:00pm Basketball-B/JV (H) Arcadia
7:00pm Ice Hockey-Varsity (H) Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther vs. La Crescent-Hokah
7:15pm Basketball-B/Varsity (H) Arcadia
9:31am-9:46am Junior Guidance- (H)
9:48am-10:00am PLK- (H)
3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
3:10pm-4:10pm Detention- (H) @ Room 1830
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
4:00pm-6:10pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
4:40pm-6:10pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
6:00pm-8:00pm Robotics- (H)
6:30pm-8:30pm Jazz Band- (H) @ Band Room - Room 1310
7:00am-7:30am Faculty Meeting- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
6:00pm-8:00pm Robotics- (H)
6:00pm Basketball-G/JV (H) G-E-T
6:30pm PEP Band- (H)
7:15pm Basketball-G/Varsity (H) G-E-T
7:15pm Wrestling-B/Varsity (A) Sparta vs. Onalaska / Luther
9:30am-1:00pm LES Class of 2026 Day- (H)
3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:10pm-4:40pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
6:00pm-7:30pm Basketball-B/C-Team (H) G-E-T
6:00pm-7:30pm Basketball-B/JV (H) G-E-T
7:15pm-8:45pm Basketball-B/Varsity (H) G-E-T
TBD Gymnastics-Varsity (A) River Falls School District vs. Onalaska / Luther
LALSAC B-Girls Basketball Tournament- (H) @ Multiple Locations
9:00am-12:00pm Robotics- (H) @ Room 1540 - Robotics Lab
9:00am Wrestling-B/Varsity (A) Hillsboro vs. Onalaska / Luther
5:00pm Basketball-B/C-Team (H) Durand
5:00pm Basketball-B/JV (H) Durand
6:30pm Basketball-B/Varsity (H) Durand
4:30pm-7:00pm Men's Volleyball- (H) @ ACE Gym Martin Luther King Day- (H)
No School- (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
3:15pm-5:15pm Robotics- (H) @ Room 1540 - Robotics Lab
4:40pm-6:10pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
4:40pm-6:10pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
Term 5 begins- (H)
7:00am-7:30am Administrative Council- (H)
7:10am-7:45am Handbells- (H) @ Band Room - Room 1310
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
3:15pm-5:15pm Robotics- (H) @ Room 1540 - Robotics Lab
5:00pm Ice Hockey-Varsity (A) Onalaska / Central Logan vs. Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther
6:00pm Gymnastics-Varsity (A) Central / Logan vs. Multiple Schools
6:00pm Basketball-G/JV (A) Westby Area High School
6:30pm Board of Control- (H) @ Board Room
7:15pm Wrestling-B/Varsity (H) Onalaska / Luther vs. Aquinas
7:15pm Basketball-G/Varsity (A) Westby Area High School
9:31am-9:46am Senior Guidance- (H)
9:48am-10:00am WINGS- (H)
3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
3:10pm-4:10pm Detention- (H) @ Room 1939
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
4:40pm-6:10pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
4:40pm-6:10pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
6:00pm-8:00pm Robotics- (H) @ Room 1540 - Robotics Lab
6:30pm-8:30pm Jazz Band- (H) @ Band Room - Room 1310
7:00am-7:30am Faculty Meeting- (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
6:00pm-8:00pm Robotics- (H) @ Room 1540 - Robotics Lab
6:00pm Basketball-B/C-Team (H) West Salem
6:00pm Basketball-B/JV (H) West Salem
7:15pm Basketball-B/Varsity (H) West Salem
Jazz Fest- (H) @ WI Lutheran College
PLK- (H)
3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
6:00pm Gymnastics-Varsity (A) Viroqua vs. Onalaska / Luther
7:00pm Ice Hockey-Varsity (H) Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther vs. Black River Falls
Jazz Fest- (H) @ WI Lutheran College
9:00am-12:00pm Robotics- (H) @ Room 1540 - Robotics Lab
4:00pm Basketball-G/JV (H) Durand
4:00pm Ice Hockey-Varsity (A) Merrill vs. Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther
5:00pm Wrestling-B/Varsity (A) Arcadia vs. Onalaska / Luther
5:30pm Basketball-G/Varsity (H) Durand
4:30pm-7:00pm Men's Volleyball- (H) @ ACE Gym 3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
3:15pm-5:15pm Robotics- (H) @ Room 1540 - Robotics Lab
4:40pm-6:10pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
4:40pm-6:10pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
6:00pm Basketball-B/C-Team (A) Melrose-Mindoro
6:00pm Basketball-B/JV (A) Melrose-Mindoro
6:30pm SF- (H)
7:15pm Basketball-B/Varsity (A) Melrose-Mindoro
7:00am-7:30am Administrative Council- (H)
7:10am-7:45am Handbells- (H) @ Band Room - Room 1310
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
3:15pm-5:15pm Robotics- (H) @ Room 1540 - Robotics Lab
6:00pm Basketball-G/JV (H) West Salem
6:30pm PEP Band- (H)
7:15pm Basketball-G/Varsity (H) West Salem
7:30pm Ice Hockey-Varsity (A) Viroqua vs. Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther
9:31am-9:46am National Honor Society- (H)
9:48am-10:00am Special Meeting- (H)
3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
3:10pm-4:10pm Detention- (H) @ Room 1939
4:00pm-6:10pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
4:40pm-6:10pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
6:00pm-8:00pm Robotics- (H) @ Room 1540 - Robotics Lab
6:30pm-8:30pm Jazz Band- (H) @ Band Room - Room 1310
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
3:30pm-5:30pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
4:40pm-6:10pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
6:00pm-8:00pm Robotics- (H) @ Room 1540 - Robotics Lab
7:15pm Wrestling-B/Varsity (A) Tomah vs. Onalaska / Luther
7:30pm Ice Hockey-Varsity (H) Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther vs. Sparta / Tomah
3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
6:00pm Basketball-B/C-Team (A) Cochrane-Fountain City
6:00pm Basketball-B/JV (A) Cochrane-Fountain City
6:00pm Basketball-G/JV (H) La Crescent
6:30pm PEP Band- (H)
7:15pm Basketball-B/Varsity (A) Cochrane-Fountain City
7:15pm Basketball-G/Varsity (H) La Crescent
7:30pm Ice Hockey-Varsity (H) Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther vs. West Bend West
9:00am-12:00pm Robotics- (H) @ Room 1540 - Robotics Lab
9:00am Gymnastics-Varsity (A) Central / Logan vs. Onalaska / Luther
1:00pm Basketball-B/Varsity (A) Eau Claire Immanuel Lutheran
3:30pm Ice Hockey-Varsity (H) Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther vs. Homestead
4:30pm-8:00pm Men's Volleyball- (H) @ ACE Gym 3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
3:15pm-5:15pm Robotics- (H) @ Room 1540 - Robotics Lab
4:40pm-6:10pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
4:40pm-6:10pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
6:30pm SF- (H)
  February, 2022
7:00am-7:30am Administrative Council- (H)
7:10am-7:45am Handbells- (H) @ Band Room - Room 1310
3:15pm-5:15pm Robotics- (H) @ Room 1540 - Robotics Lab
6:00pm Basketball-G/JV (H) DeSoto
6:00pm Basketball-B/JV (A) Black River Falls
6:00pm Basketball-B/C-Team (A) Black River Falls
7:00pm Ice Hockey-Varsity (A) West Salem vs. Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther
7:15pm Basketball-G/Varsity (H) DeSoto
7:15pm Basketball-B/Varsity (A) Black River Falls
Groundhog Day- (H)
9:31am-9:55am A.C.T Now- (H)
3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
3:10pm-4:10pm Detention- (H) @ Room 1800
4:00pm-6:10pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
4:40pm-6:10pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
6:00pm-8:00pm Robotics- (H) @ Room 1540 - Robotics Lab
6:30pm-8:30pm Jazz Band- (H) @ Band Room - Room 1310
7:00am-7:30am Faculty Bible Study- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
6:00pm-8:00pm Robotics- (H) @ Room 1540 - Robotics Lab
6:00pm Basketball-G/JV (H) Black River Falls
6:00pm Gymnastics-Varsity (A) Sparta vs. Onalaska / Luther
7:00pm Ice Hockey-Varsity (H) Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther vs. Cotter Schools
7:15pm Basketball-G/Varsity (H) Black River Falls
2-Hour Late Start- (H)
8:00am-9:00am Faculty Meeting- (H)
3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:10pm-4:40pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
6:00pm Basketball-B/JV (H) Viroqua
6:00pm Basketball-B/C-Team (H) Viroqua
6:30pm PEP Band- (H)
7:15pm Basketball-B/Varsity (H) Viroqua
LALSAC Basketball Tournament- (H)
9:00am-12:00pm Robotics- (H) @ Room 1540 - Robotics Lab
LALSAC Basketball Tournament- (H) No School- (H)
9:30am-1:15pm LES Knight for a Day- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
3:15pm-5:15pm Robotics- (H) @ Room 1540 - Robotics Lab
4:00pm-6:10pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
4:40pm-6:10pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
7:00am-7:30am Administrative Council- (H)
7:10am-7:45am Handbells- (H) @ Band Room - Room 1310
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
3:15pm-5:15pm Robotics- (H) @ Room 1540 - Robotics Lab
6:00pm Basketball-G/JV (A) Viroqua
7:00pm Ice Hockey-Varsity (A) Baraboo vs. Aquinas / G-E-T / Holmen / Luther
7:15pm Basketball-G/Varsity (A) Viroqua
9:48am-10:00am PLK- (H)
3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
3:10pm-4:10pm Detention- (H) @ Room 1800
4:10pm-6:10pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
4:40pm-6:10pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
5:00pm Parental Choice Enrollment Information Meeting- (H) @ Chapel/Auditorium
6:00pm-8:00pm Robotics- (H) @ Room 1540 - Robotics Lab
6:30pm-7:30pm LES Registration Information Knight - Class of 2026- (H)
6:30pm-8:30pm Jazz Band- (H) @ Band Room - Room 1310
6:30pm Board of Control- (H) @ Board Room
7:30pm Conference of Delegates- (H) @ Chapel/Auditorium
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
6:00pm-8:00pm Robotics- (H) @ Room 1540 - Robotics Lab
6:00pm Gymnastics-Varsity (A) Holmen vs. Onalaska / Luther
6:00pm Basketball-G/JV (H) Westby Area High School
6:30pm PEP Band- (H)
7:15pm Basketball-G/Varsity (H) Westby Area High School
LES Fine Arts Day- (H)
3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
6:00pm Basketball-B/C-Team (H) Westby Area High School
6:00pm Basketball-B/JV (H) Westby Area High School
7:15pm Basketball-B/Varsity (H) Westby Area High School
TBD Wrestling-B/Varsity (A) TBD vs. TBD
ACT Test- (H)
9:00am-12:00pm Robotics- (H) @ Room 1540 - Robotics Lab
12:30pm Basketball-B/C-Team (H)  (Time Changed) Sparta
12:30pm Basketball-G/JV (H) Lakeside Lutheran
1:15pm PEP Band- (H)
2:00pm Basketball-B/JV (H) Sparta
2:00pm Basketball-G/Varsity (H) Lakeside Lutheran
4:15pm Basketball-B/Varsity (H) Sparta
8:00am Concert Choir- (H) @ First Lutheran Church - LaCrosse
10:15am Concert Choir- (H) @ First Lutheran Church - LaCrosse
Valentine's Day- (H)
3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
3:15pm-5:15pm Robotics- (H) @ Room 1540 - Robotics Lab
4:00pm-6:10pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
4:40pm-6:10pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
6:30pm SF- (H)
TBD Ice Hockey-Varsity (A) TBD vs. TBD
Tuition Assistance Application Deadline- (H)
7:00am-7:30am Administrative Council- (H)
7:10am-7:45am Handbells- (H) @ Band Room - Room 1310
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
3:15pm-5:15pm Robotics- (H) @ Room 1540 - Robotics Lab
6:00pm-7:15pm Basketball-G/JV (H) Arcadia
6:30pm PEP Band- (H)
7:15pm Basketball-G/Varsity (H) Arcadia
Term 6 begins- (H)
7:00am-7:30am Faculty Meeting- (H)
9:31am-9:55am National Honor Society- (H)
3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
3:10pm-4:10pm Detention- (H) @ Room 1800
4:00pm-6:10pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
4:40pm-6:10pm Basketball - Girls JV Practice- (H)
6:00pm-8:00pm Robotics- (H) @ Room 1540 - Robotics Lab
6:30pm-8:30pm Jazz Band- (H) @ Band Room - Room 1310
TBD Ice Hockey-Varsity (A) TBD vs. TBD
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
6:00pm-8:00pm Robotics- (H) @ Room 1540 - Robotics Lab
6:00pm-7:30pm Basketball-G/JV (A) G-E-T
7:15pm Basketball-G/Varsity (A) G-E-T
TBD Ice Hockey-Varsity (A) TBD vs. TBD
3:00pm-8:00pm Robotics- (H)
3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
6:00pm-8:00pm Basketball-B/C-Team (A) Arcadia
6:00pm-8:00pm Basketball-B/JV (A) Arcadia
7:15pm-9:15pm Basketball-B/Varsity (A) Arcadia
TBD Wrestling-B/Varsity (A) TBD vs. TBD
9:00am Robotics- (H)
8:00am Concert Choir- (H) @ St. Paul Church - Tomah
10:30am Concert Choir- (H) @ St. Paul Church - Tomah
11:00am-6:00pm Robotics- (H)
2:00pm Winter Band Concert- (H) @ Chapel/Auditorium
4:30pm-7:00pm Men's Volleyball- (H) @ ACE Gym
Presidents Day- (H)
3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
3:15pm-5:15pm Robotics- (H)
4:00pm-6:10pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
6:30pm SF- (H)
TBD Ice Hockey-Varsity (A) TBD vs. TBD
TBD Basketball-G/Varsity (A) TBD vs. TBD
7:00am-7:30am Administrative Council- (H)
7:10am-7:45am Handbells- (H) @ Band Room - Room 1310
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
3:15pm-5:15pm Robotics- (H)
9:31am-9:55am WINGS- (H)
3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys C-Team Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
3:10pm ImPACT Testing- (H) @ Computer Lab
3:10pm-4:10pm Detention- (H) @ Room 1800
4:40pm-6:10pm Basketball - Boys JV Practice- (H)
6:30pm-8:30pm Jazz Band- (H) @ Band Room - Room 1310
TBD Gymnastics-Varsity (A) Marshfield vs. TBD
TBD Wrestling-B/Varsity (A) TBD vs. TBD
7:00am-7:30am Faculty Meeting- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
6:00pm-7:30pm Basketball-B/C-Team (A) G-E-T
6:00pm-7:30pm Basketball-B/JV (A) G-E-T
7:15pm-8:45pm Basketball-B/Varsity (A) G-E-T
TBD Ice Hockey-Varsity (A) TBD vs. TBD
TBD Basketball-G/Varsity (A) TBD vs. TBD
ACT Registration Deadline- (H)
TBD Wrestling-B/Varsity (A) TBD vs. TBD
3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
TBD Basketball-G/Varsity (A) TBD vs. TBD
TBD Ice Hockey-Varsity (A) TBD vs. TBD
TBD Wrestling-B/Varsity (A) TBD vs. TBD
WSMA Middle School Solo & Ensemble- (H) @ Bangor High School
4:30pm-7:00pm Men's Volleyball- (H) @ ACE Gym 3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
6:30pm SF- (H)
  March, 2022
LES Kindergarten Fun 'n' Fitness Day- (H)
TBD Basketball-B/Varsity (A) TBD vs. TBD
7:00am-7:30am Administrative Council- (H)
7:10am-7:45am Handbells- (H) @ Band Room - Room 1310
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
Ash Wednesday- (H)
7:00am-7:45am Jazz Band- (H) @ Band Room - Room 1310
9:31am-9:55am A.C.T Now- (H)
3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:10pm-5:10pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
3:10pm-4:10pm Detention- (H) @ Room 1820
6:30pm SF- (H) @ Good Shepherd Church - Holmen
TBD Basketball-G/Varsity (A) TBD vs. TBD
7:00am-7:30am Faculty Bible Study- (H)
3:10pm-4:40pm Basketball - Boys Varsity Practice- (H)
TBD Gymnastics-Varsity (A) Wisconsin Rapids Lincoln vs. TBD
TBD Basketball-B/Varsity (A) TBD vs. TBD
TBD Ice Hockey-Varsity (A) TBD vs. TBD
3:00pm-4:15pm Open Weight Room- (H) @ Weight Room
3:00pm-4:50pm LES Band Rehearsal- (H) @ Band Room - Room 1310
3:10pm-5:10pm Basketball - Girls Varsity Practice- (H)
TBD Gymnastics-Varsity (A) Wisconsin Rapids Lincoln vs. TBD
TBD Ice Hockey-Varsity (A) TBD vs. TBD
TBD Basketball-G/Varsity (A) TBD vs. TBD
TBD Basketball-B/Varsity (A) TBD vs. TBD
4:30pm-7:00pm Men's Volleyball- (H) @ ACE Gym 6:30pm SF- (H) 7:00am-7:30am Administrative Council- (H)
7:10am-7:45am Handbells- (H) @ Band Room - Room 1310
7:00am-7:45am Jazz Band- (H) @ Band Room - Room 1310
9:31am-9:46am PLK- (H)
9:48am-10:00am National Honor Society- (H)
3:10pm-4:10pm Detention- (H) @ Room 1820
TBD Basketball-G/Varsity (A) TBD vs. TBD
TBD Basketball-B/Varsity (A) TBD vs. TBD
No School- (H)
3:00pm-4:50pm LES Band Rehearsal- (H) @ Band Room - Room 1310
7:00pm Drama Production- (H) @ Chapel/Auditorium
TBD Basketball-B/Varsity (A) TBD vs. TBD
LES Science & Fine Arts Fair- (H)
TBD Basketball-G/Varsity (A) TBD vs. TBD
7:30am-3:00pm Men's Volleyball- (H) @ Multiple Locations
7:00pm Drama Production- (H) @ Chapel/Auditorium
Daylight Savings Time Begins- (H)
2:00pm Drama Production- (H) @ Chapel/Auditorium
6:30pm SF- (H) 7:00am-7:30am Administrative Council- (H)
7:10am-7:45am Handbells- (H) @ Band Room - Room 1310
6:30pm Board of Control- (H) @ Board Room
7:00am-7:45am Jazz Band- (H) @ Band Room - Room 1310
9:31am-9:46am Special Meeting- (H)
9:48am-10:00am Special Meeting- (H)
2:30pm SF- (H) @ St. Matthew`s Church - Winona
3:10pm-4:10pm Detention- (H) @ Room 1929
6:00pm SF- (H) @ St. Matthew`s Church - Winona
TBD Basketball-B/Varsity (A) TBD vs. TBD
St. Patrick's Day- (H)
No School- (H) TBD Basketball-B/Varsity (A) TBD vs. TBD
2:00pm WELS Band Fest Concert- (H) @ Martin Luther College 6:30pm SF- (H) 7:00am-7:30am Administrative Council- (H)
7:10am-7:45am Handbells- (H) @ Band Room - Room 1310
WSMA Piano Festival- (H) @ Multiple Locations
Term 7 begins- (H)
7:00am-7:45am Jazz Band- (H) @ Band Room - Room 1310
9:31am-9:46am WINGS- (H)
9:48am-10:00am Special Meeting- (H)
3:10pm-4:10pm Detention- (H) @ Room 1929
6:30pm SF- (H) @ Christ Church - Cochrane
7:00am-7:30am Faculty Meeting- (H) 3:00pm-4:50pm LES Band Rehearsal- (H) @ Band Room - Room 1310
8:00am Concert Choir- (H) @ St. Pauls Church - Onalaska
10:30am Concert Choir- (H) @ St. Pauls Church - Onalaska
6:30pm SF- (H) 7:00am-7:30am Administrative Council- (H)
7:10am-7:45am Handbells- (H) @ Band Room - Room 1310
4:30pm Softball-JV (A) G-E-T
4:30pm Softball-Varsity (A) G-E-T
7:00am-7:45am Jazz Band- (H) @ Band Room - Room 1310
3:10pm-4:10pm Detention- (H) @ Room 1905
7:00pm SF- (H) @ St. John`s Church- Nodine
4:30pm Softball-Varsity (H) Westby Area High School
4:30pm Softball-JV (H) Westby Area High School
  April, 2022
Grandparents Day- (H)
3:00pm-4:50pm LES Band Rehearsal- (H) @ Band Room - Room 1310
WSMA High School Solo & Ensemble- (H) @ West Salem High School
ACT Test- (H)
8:30am SF- (H) @ Zion Church - Hokah
10:30am SF- (H) @ Immanuel Church - LaCrescent
6:30pm SF- (H) 7:00am-7:30am Administrative Council- (H)
7:10am-7:45am Handbells- (H) @ Band Room - Room 1310
5:00pm Baseball-JV (A) G-E-T
5:00pm-7:00pm Softball-Varsity (A) Arcadia
5:00pm Baseball-Varsity (A) G-E-T
5:00pm-7:00pm Softball-JV (A) Arcadia
7:00am-7:45am Jazz Band- (H) @ Band Room - Room 1310
9:31am-9:55am A.C.T Now- (H)
3:10pm-4:10pm Detention- (H) @ Room 1905
6:30pm SF- (H) @ First Lutheran Church - LaCrescent
ACT Aspire Test- (H)
7:00am-7:30am Faculty Meeting- (H)
5:00pm-8:00pm Baseball-JV (H) Arcadia
5:00pm-8:30pm Baseball-Varsity (H) Arcadia
ACT Aspire Test- (H)
3:00pm-4:50pm LES Band Rehearsal- (H) @ Band Room - Room 1310
5:00pm Softball-JV (H) Black River Falls
5:00pm Softball-Varsity (H) Black River Falls
Palm Sunday- (H) 5:00pm Softball-JV (A) West Salem
5:00pm Softball-Varsity (A) West Salem
6:30pm SF- (H)
7:00am-7:30am Administrative Council- (H)
7:10am-7:45am Handbells- (H) @ Band Room - Room 1310
4:00pm Baseball-JV (H) Black River Falls
4:00pm Baseball-Varsity (H) Black River Falls
9:31am-9:46am PLK- (H)
7:00pm Holy Week Concert- (H) @ Chapel/Auditorium
No School- (H)
Maundy Thursday- (H)
4:00pm Golf-B/Varsity (H) Luther vs. Multiple Schools
No School- (H)
Tax Day- (H)
Good Friday- (H)
Alumni Basketball Tournament- (H) @ Multiple Locations
Easter- (H) No School- (H) 7:00am-7:30am Administrative Council- (H)
7:10am-7:45am Handbells- (H) @ Band Room - Room 1310
4:00pm Golf-B/Varsity (A) West Salem vs. Multiple Schools
5:00pm Softball-Varsity (H) Viroqua
5:00pm Softball-JV (H) Viroqua
6:30pm Board of Control- (H) @ Board Room
9:31am-9:55am National Honor Society- (H)
3:10pm-4:10pm Detention- (H) @ Room 1580
6:30pm-8:30pm Jazz Band- (H) @ Band Room - Room 1310
7:00am-7:30am Faculty Bible Study- (H)
5:00pm Baseball-Varsity (H) Westby Area High School
5:00pm Baseball-JV (H) Westby Area High School
5:00pm Softball-Varsity (H) G-E-T
5:00pm Softball-JV (H) G-E-T
3:00pm-4:50pm LES Band Rehearsal- (H) @ Band Room - Room 1310
2:00pm Spring Band Concert- (H) @ Chapel/Auditorium
2:00pm LES Band Registration- (H)
4:00pm Golf-B/Varsity (A) Viroqua vs. Multiple Schools
6:30pm SF- (H)
7:00am-7:30am Administrative Council- (H)
7:10am-7:45am Handbells- (H) @ Band Room - Room 1310
5:00pm Softball-JV (A) Black River Falls
5:00pm Softball-Varsity (A) Black River Falls
Term 8 begins- (H)
7:00am-7:30am Faculty Meeting- (H)
9:31am-9:46am WINGS- (H)
9:48am-10:00am Special Meeting- (H)
3:10pm-4:10pm Detention- (H) @ Room 1580
6:30pm-8:30pm Jazz Band- (H) @ Band Room - Room 1310
4:00pm Baseball-JV (A) West Salem
4:00pm Golf-B/Varsity (A) G-E-T vs. Multiple Schools
4:00pm Baseball-Varsity (A) West Salem
3:00pm-4:50pm LES Band Rehearsal- (H) @ Band Room - Room 1310
5:00pm-7:00pm Softball-JV (H) Arcadia
5:00pm-7:00pm Softball-Varsity (H) Arcadia
WSMA State Music Festival- (H) @ Viterbo Fine Arts Center
7:00pm Jazz Band Concert- (H) @ Chapel/Auditorium
  May, 2022
Tuition Agreement Deadline for 2022-23- (H) 5:00pm Baseball-JV (H) Viroqua
5:00pm Baseball-Varsity (H) Viroqua
6:30pm SF- (H)
7:00am-7:30am Administrative Council- (H)
7:10am-7:45am Handbells- (H) @ Band Room - Room 1310
4:30pm Golf-B/Varsity (A) Arcadia vs. Multiple Schools
9:31am-9:55am A.C.T Now- (H)
3:10pm-4:10pm Detention- (H) @ Room 1810
6:30pm-8:30pm Intramural Basketball- (H) @ Band Room - Room 1310
7:00am-7:30am Faculty Bible Study- (H)
5:00pm Baseball-Varsity (H) G-E-T
5:00pm Baseball-JV (H) G-E-T
5:00pm Softball-Varsity (A) Westby Area High School
5:00pm Softball-JV (A) Westby Area High School
ACT Registration Deadline- (H)
3:00pm-4:50pm LES Band Rehearsal- (H) @ Band Room - Room 1310
LALSAC Track Meet- (H)
Mother's Day- (H) 4:30pm Golf-B/Varsity (A) Black River Falls vs. Multiple Schools
6:30pm SF- (H)
7:00am-7:30am Administrative Council- (H)
7:10am-7:45am Handbells- (H) @ Band Room - Room 1310
5:00pm Softball-JV (H) West Salem
5:00pm Softball-Varsity (H) West Salem
3:10pm-4:10pm Detention- (H) @ Room 1810
6:30pm Board of Control- (H) @ Board Room
6:30pm-8:30pm Intramural Basketball- (H) @ Band Room - Room 1310
7:30pm Conference of Delegates- (H) @ Chapel/Auditorium
7:00am-7:30am Faculty Meeting- (H)
12:00pm Golf-B/Varsity (A) Black River Falls vs. Multiple Schools
5:00pm-8:00pm Baseball-JV (A) Arcadia
5:00pm-8:30pm Baseball-Varsity (A) Arcadia
5:00pm Softball-Varsity (A) Viroqua
5:00pm Softball-JV (A) Viroqua
6:30pm SF- (H)
3:00pm-4:50pm LES Band Rehearsal- (H) @ Band Room - Room 1310
7:00pm Knight Revue- (H) @ Chapel/Auditorium
2:00pm Spring Spotlight- (H) @ Chapel/Auditorium 7:00am-7:30am Administrative Council- (H)
7:10am-7:45am Handbells- (H) @ Band Room - Room 1310
5:00pm Baseball-JV (A) Westby Area High School
5:00pm Baseball-Varsity (A) Westby Area High School
9:31am-9:46am Special Meeting- (H)
9:48am-10:00am Senior Guidance- (H)
3:10pm-4:10pm Detention- (H) @ Room 1905
6:30pm-8:30pm Intramural Basketball- (H) @ Band Room - Room 1310
7:00am-7:30am Faculty Meeting- (H)
5:00pm Baseball-Varsity (A) Viroqua
5:00pm Baseball-JV (A) Viroqua
Junior/Senior Banquet- (H)
Semester Exams- (H) Semester Exams- (H)
6:30pm Senior Awards Night- (H) @ Chapel/Auditorium
Ascension Day- (H)
Semester Exams- (H)
2:00pm Graduation Service- (H) @ Chapel/Auditorium Memorial Day- (H)
  June, 2022
Pentecost- (H) ACT Test- (H)
Flag Day- (H) ACT Registration Deadline- (H)
Father's Day- (H) 6:30pm Board of Control- (H) @ Board Room