Track and Field: Boys Varsity
Invitational
|
4:00pm |
Whitewater
|
University of Wisconsin-Whitewater
|
|
|
2:00pm
|
9:00pm
|
|
Track and Field: Girls Varsity
Invitational
|
4:00pm |
Whitewater
|
University of Wisconsin-Whitewater
|
|
|
2:00pm
|
9:00pm
|
|
|
Track and Field: Boys Varsity
Indoor Meet
|
4:15pm |
Multiple Schools vs. West Allis Central
|
E.H Stech Fieldhouse - West Allis Central
|
|
|
2:00pm
|
9:00pm
|
Reinhard Relays |
Field events at 4:15 pm
Running events at 4:45 pm
|
Track and Field: Girls Varsity
Indoor Meet
|
4:15pm |
Multiple Schools vs. West Allis Central
|
E.H Stech Fieldhouse - West Allis Central
|
|
|
2:00pm
|
9:00pm
|
Reinhard Relays |
Field events at 4:15 pm
Running events at 4:45 pm
|
|
Track and Field: Boys Varsity
Invitational
|
4:00pm |
Multiple Schools
|
Cudahy High School
|
Multiple Locations
|
|
|
|
Coaches Meeting: 3:30 PM Field Events: 4:00 PM Running Events: 4:30 PM
|
Track and Field: Girls Varsity
Invitational
|
4:00pm |
Multiple Schools
|
Cudahy High School
|
Multiple Locations
|
|
|
|
Coaches Meeting: 3:30 PM Field Events: 4:00 PM Running Events: 4:30 PM
|
|
Track and Field: Boys JV
Co-ed Indoor Championships
|
3:30pm |
Multiple Schools
|
Cudahy High School
|
Multiple Locations
|
|
|
|
JV and Varsity Pole Vault Competition will be held at Cudahy on Tuesday, April 4th.
|
Track and Field: Girls JV
Co-ed Indoor Championships
|
3:30pm |
Multiple Schools
|
Cudahy High School
|
Multiple Locations
|
|
|
|
JV and Varsity pole vault competition at Cudahy on Tuesday, April 4th.
|
|
Track and Field: Boys Varsity
Co-ed Indoor Championships
|
4:00pm |
Multiple Schools vs. Milwaukee Lutheran
|
Milwaukee Lutheran High School
|
|
1:40pm
|
1:55pm
|
9:00pm
|
Trackside timing will be at MLHS to time this event.
|
Track and Field: Girls Varsity
Co-ed Indoor Championships
|
4:00pm |
Multiple Schools vs. Milwaukee Lutheran
|
Milwaukee Lutheran High School
|
|
1:40pm
|
1:55pm
|
9:00pm
|
Trackside timing will be at MLHS to time this event.
|
|
Track and Field: Boys Varsity
Quad
|
4:00pm |
Multiple Schools vs. Brown Deer
|
Brown Deer High School
|
|
1:45pm
|
2:00pm
|
7:30pm
|
|
|
Track and Field: Boys Varsity
Invitational
|
4:00pm |
Multiple Schools vs. Kewaskum
|
Kewaskum High School
|
|
1:00pm
|
1:15pm
|
9:30pm
|
Jerry Gosa Memorial Invitational
|
|
Track and Field: Girls JV
Invitational
|
3:45pm |
Multiple Schools vs. Greendale
|
Greendale High School
|
|
2:00pm
|
2:15pm
|
8:45pm
|
|
Track and Field: Boys JV
Invitational
|
3:45pm |
Multiple Schools vs. Greendale
|
Greendale High School
|
|
2:00pm
|
2:15pm
|
8:45pm
|
|
|
Track and Field: Boys Varsity
Invitational
|
4:00pm |
Multiple Schools vs. Whitnall
|
Whitnall High School
|
|
2:00pm
|
2:10pm
|
9:00pm
|
|
Track and Field: Girls Varsity
Invitational
|
4:00pm |
Multiple Schools vs. Whitnall
|
Whitnall High School
|
|
2:00pm
|
2:10pm
|
9:00pm
|
|
|
Track and Field: Boys Varsity
Conference Relays
|
4:00pm |
Multiple Schools vs. Shorewood
|
Shorewood High School
|
|
1:50pm
|
2:05pm
|
8:30pm
|
|
Track and Field: Girls Varsity
Conference Relays
|
4:00pm |
Multiple Schools vs. Shorewood
|
Shorewood High School
|
|
1:50pm
|
2:05pm
|
8:30pm
|
|
|
Track and Field: Girls Varsity
Invitational
|
3:45pm |
Multiple Schools vs. Greendale
|
Greendale High School
|
|
2:00pm
|
2:10pm
|
8:45pm
|
|
Track and Field: Boys Varsity
Invitational
|
3:45pm |
Multiple Schools vs. Greendale
|
Greendale High School
|
|
2:00pm
|
2:10pm
|
8:45pm
|
|
|
Track and Field: Girls JV
Frosh JV Invite
|
10:00am |
Multiple Schools vs. South Milwaukee
|
Oak Creek High School
|
|
|
8:30am
|
|
|
Track and Field: Boys JV
Frosh JV Invite
|
10:00am |
Multiple Schools vs. South Milwaukee
|
Oak Creek High School
|
|
|
8:30am
|
|
(Location Changed)
|
|
Track and Field: Boys Varsity
Co-ed Outdoor Championships
|
3:30pm |
Multiple Schools vs. Wisconsin Lutheran
|
Wisconsin Lutheran High School
|
|
1:30pm
|
1:40pm
|
8:45pm
|
|
Track and Field: Girls Varsity
Co-ed Outdoor Championships
|
3:30pm |
Multiple Schools vs. Wisconsin Lutheran
|
Wisconsin Lutheran High School
|
|
1:30pm
|
1:40pm
|
8:45pm
|
|
|
Track and Field: Boys JV
Co-ed Outdoor Championships
|
4:00pm |
Multiple Schools vs. Whitnall
|
Whitnall High School
|
|
1:30pm
|
1:40pm
|
9:00pm
|
|
Track and Field: Girls JV
Co-ed Outdoor Championships
|
4:00pm |
Multiple Schools vs. Whitnall
|
Whitnall High School
|
|
1:30pm
|
1:40pm
|
9:00pm
|
|
|
Track and Field: Girls Varsity
Regionals
|
3:30pm |
Multiple Schools vs. St. Augustine Prep
|
St. Augustine Preparatory Academy
|
|
1:45pm
|
2:00pm
|
|
|
Track and Field: Boys Varsity
Regionals
|
3:30pm |
Multiple Schools vs. St. Augustine Prep
|
St. Augustine Preparatory Academy
|
|
1:45pm
|
2:00pm
|
|
|
|
Track and Field: Girls Varsity
WIAA Sectionals
|
3:45pm |
Harold S. Vincent
|
|
|
1:35pm
|
1:50pm
|
|
|
Track and Field: Boys Varsity
WIAA Sectionals
|
3:45pm |
Harold S. Vincent
|
|
|
1:35pm
|
1:50pm
|
|
|
|
Track and Field: Boys Varsity
Conference Coaches Meeting
|
TBD |
Multiple Schools vs. New Berlin West
|
New Berlin West Middle & High School
|
|
|
|
|
End-of-season meeting, each program must have a coaching representative present.
|
Track and Field: Girls Varsity
Conference Coaches Meeting
|
4:00pm |
Multiple Schools vs. New Berlin West
|
New Berlin West High School
|
|
|
|
|
End-of-season meeting, each program must have a coaching representative present.
|